سرگذشت من

من یاسر اخگری متولد 1357 هستم.

حرفه و شغل اصلی من طراحی سایت است که حدودا از سال 1384 مشغول به انجام این کار هستم. تا کنون شغل های مختلف و مرتبط با کامپیوتر را تجربه کرده ام.

از نوجوانی به یوگا و رشته هایی مانند هیپنوتیزم، ذن، ووشو علاقه ی مفرط داشتم و به همین دلیل یوگا به عنوان ورزش اصلی من همیشه همراهم بوده است و به همه توصیه می کنم برای سلامتی روح و روان خود ورزش یوگا را انجام دهند. به جرأت می توانم بگویم تاثیرات یوگا بر روان انسان آنقدر عمیق است که باعث رشد و پیشرفت در همه جنبه های زندگی خواهد شد.

شاید بخاطر ارتباط های زیادی که خانواده ام با دانشمندان و افراد موفق داشتند، باعث شد در دوران کودکی و نوجوانی بذر علاقه به تحقیق و رشد در وجودم نهاده شود. این روحیه و علاقه باعث شد تا از زمانی که یاد می آورم انواع کتاب ها و مقالات مختلف در زمینه های موفقیت شخصی و شغلی را مطالعه کنم. و هنوز هم از سمینارها یا کتاب ها و فایل های صوتی بهره می برم و به همه توصیه می کنم که مطالعه و گوش کردن فایل های صوتی را در برنامه زندگی خود قرار دهند.

مدار ثروت ساز چیست؟

همانطور که عرض کردم در طول زندگی خود به خاطر داشتن علاقه بسیار به موضوعات موفقیت شغلی و شخصی به مطالعه کتاب های مختلف روانشناسی موفقیت پرداختم. سعی می کردم همه آنچه یادگرفته ام را در زندگی خود پیاده کنم اما متوجه یک مشکل بزرگ شدم.

من افراد زیادی را می دیدم که اهل مطالعه بودند و مانند من کتاب های موفقیت شغلی و تعالی شخصیت را مطالعه می کنند اما در مقام عمل زندگی آنها آنچان که باید و تصور می رفت تغییر نکرده بود. با خود فکر کردم علت چیست؟ رفته رفته این سوال در ذهن من پر رنگ تر شد:

چرا نزدیک به 90 درصد افرادی که اهل مطالعه و تحقیق در زمینه اصول موفقیت فردی و شغلی هستند، یا اصلا موفقیتی کسب نکرده اند و یا موفقیت های آنها قابل توجه نیست؟

یا اصول معرفی شده توسط این کتاب ها و این اشخاص غلط است و یا مشکل در این افراد است.

همین عامل باعث شد تا چندین سال بر روی این موضوع به صورت دقیق و موشکافانه بررسی و تحقیق کنم و رفته رفته به نتایج جالب و حیرت آوری دست پیدا کردم.

در متد من سیکل موفقیت کاملا برعکس شده است، بدین معنی که همه افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند و راه کار ارائه می دهند، سعی می کنند عوامل موفقیت را معرفی و بازگو کنند اما در متد بنده عوامل شکست و عدم موفقیت بررسی شده است. چرا که اگر شکست نخوریم قطعا موفق هستیم.

من معتقد هستم تا زمانی که یک شخص ایرادهای زیربنایی یا ریشه ای داشته باشد نمی تواند حرکت موثری در شغل خود داشته باشد. مانند این است که خودرو شما دچار نقص فنی در سیستم برق باشد و شما با صرف انرژی و پول در بخش های دیگر بخواهید این خودرو را به حرکت درآورید. این کار نشدنی است.

عوامل عدم موفقیت نه تنها باعث موفق نشدن در شغل و کسب و کار و زندگی می شود بلکه انگیزه یادگیری را هم از انسان می گیرد. مانند این است که بخواهیم برای یک معلول از روش ها و اصول پیروزی در مسابقات دو یا فوتبال سخن بگوییم. این کار می تواند شخص را بطور کل از ورزش کردن طرد کند چون احساس یاس و ناامیدی به وی دست می دهد.

در مدار ثروت ساز ما با لیست عوامل عدم موفقیت روبرو هستیم. این لیست طلایی به شما می گوید که چه چیزهایی باعث شکست می شود و چگونه باید این موارد را برطرف کنیم.

اگر عوامل شکست را بشناسید و آنها را برطرف کنید یقینا در هر کاری موفق خواهید شد.  

عوامل عدم موفقیت در همه جنبه های زندگی (چه شغلی، چه کسب و کار، چه فردی، چه اجتماعی و حتی مذهبی) تاثیر منفی دارد، پس شناسایی و برطرف کردن آنها باعث رشد انسان در همه جوانب زندگی می گردد

من این اصول و موارد را در اختیار دیگران قرار دادم و تاثیرات حیرت آوری در آنها مشاهده کردم. همان اشخاصی که بارها و بارها دچار شکست و یاس شده بودند امروز با اعتماد بنفس در کار و زندگی خود در حال رشد و پیشرفت هستند.

سادگی در استفاده، همه فهم بودن آن، قابل پیاده سازی برای همه اقشار جامعه در هر سن و موقعیتی، از شاخصه های اصلی مدار ثروت ساز است.

همیشه خداوند را بخاطر این موهبت الهی سپاسگزارم و به شما هم پیشنهاد می کنم در کنار همه مطالعات خود از این شیوه موفقیت بهره بگیرد.

در پناه خداوند موفق و پیروز باشید

یاسر اخگری